Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nehty,Nesnášenlivost,Nespavost,Neuróza,Oči,Opařeniny,Orientace(1/8)

9. 9. 2014

Nehty-

1.Lámavost nehtů-nedostatek hořčíku a železa(při ztrátě lesku nehtů).Podávat oba prvky,ale železo organické!2.Dělení nehtů-nedostatek železa(nehty suché,lámavé,lžícovité).Dodávat železo.3.Lámavost nehtů může být zaviněna i nedostatkem křemíku.Nejlepší je čaj s přesličkou rolní.4.Obecně je možno užívat alespoň 30 gramů syrové cibule denně(i ve formě šťávy).

Nesnašenlivost-

1.Nejčastější příčinou je nedostatek hořčíku.Dodat hořčík spolu s ostatními látkami.2.Může ale být zaviněna i dysfunkcí žlučníku nebo nedostatkem lithia.

Nespavost-

1.I zde bývá velmi často příčinou nedostatek hořčíku-dodat.2.Pokud je nespavost spojená s divokými sny a nočním pocením,pak dodávat minimálně 300 mg hořčíku denně.3.Příčinou nespavosti může být i nedostatek vitamínu skupiny B,konkrétně B1,B3,B6 nebo jedno z nich.4.Nedostatek acetylcholinu-injekce cholinu pomáhají rychle.

Neuróza-

Většinou nedostatek hořčíku-dodat v dostatečné míře.

Oči-

1.Pálení očí nebo sucho v očích znamená nedostatek vitamínu B2,nebo nedostatek železa(červenání víček)nebo také obojího.2.Červené okraje víček(blepharitida)nedostatek zinku.3.Šeroslepost je způsobena především nedostatkem vitamínu A,ale také nedostatkem zinku.Zdroje těchto látek už byly uvedeny,ale kromě toho je zde nutná dieta(šetřící jítra)a pobírání organických zdrojů chybějících látek(nať petržele,semena dýní,semena slunečnic).4.Velmi užitečné je zařadit do potravy ředkev,nejlépe černou.

Opařeniny-

1.Ihned pobírat ve zvýšených dávkách vitamín E.-obnova tkání.2.Ihned začít brát zinek-rychle hojení,bez potíží.3.Poranění obložit rozřezanými listy aloe (A.Arborescens M),nebo potírat šťávou z aloe-stejně tak popáleniny.

Orientace-

Poruchy orientace mohou být důsledkem nedostatku hořčíku a vitamínů E a B6.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář