Jdi na obsah Jdi na menu
 


Edgar Cayce - jasnovidec, léčitel, vizionář

3. 8. 2014

Edgarovi Vize v dětství

V dětství měl Edgar velmi zvláštní vizi, která ovlivnila celý jeho zbytek života, kdy se mu zjevila při čtení Bible, jak seděl sám ve své skrýši, zářící jako slunce, postava v bílém a zeptala se ho, co by si přál, aby se mu splnilo v životě. Edgar se nepolekal, neboť mu připadalo, to co vidí a slyší za naprosto normální. Odpověděl jí, že by chtěl pomáhat bližním, malým dětem, které jsou nemocné a aby mohl milovat bližního svého. Nakonec postava zmizela. Po tomto setkání se Edgar nemohl ve škole soustředit, napsal špatně školní práci, protože přemýšlel o předchozí události a dostal proto trest pětsetkrát napsat na tabuli slovo “cabin”(kabina), byl to trest za špatný pravopis. Téhož večera se však doma na učení nemohl soustředit také a přesto, že byl unaven, mu otec přikázal vše dokončit. Edgar v sobě uslyšel opět hlas, se kterým se setkal už dříve při čtení Bible předchozího dne, který mu řekl “usni a my Ti můžeme pomoci”. Brzy nato usnul na slabikáři a po probuzení znal vše, co bylo ve slabikáři napsané.

Talent, který se u Edgara objevil, začala poznávat i jeho rodina. Mohl se vyspat na školní učebnici, jakékoli knize nebo dokumentu a ráno byl schopen zopakovat obsah, slovo od slova, v libovolné délce. Používal také při opakování textu slova, která se nemohl nikde naučit, neboť jejich význam přesahoval Edgarovo vzdělání. Takto pomalu se začínaly neuvěřitelné Edgarovy schopnosti projevovat. Jeho rodiče neměli peníze na jeho další studia, a aby svým rodičům finančně vypomohl, začal pracovat na farmě, celkově dokončil osm tříd základní školy. Rodina, z které Edgar pocházel, se odstěhovala v prosinci 1893 do městečka Hopkinsville, kde Edgar pracoval v obchodě s obuví a později v knihkupectví na Main Streat. V sousedství poznal Gertrudu Evans, která mu navracela vnitřní klid, posilovala a povzbuzovala jej ve studiích Bible. Chtěl se stát duchovním, ale z důvodu nedostatku peněz a malých předpokladů pro toto studium, se jeho přání nenaplnilo. Setkal se však s Velkým evangelistou Dwight Moodym, který mu řekl “Bohu můžeš sloužit kdekoli synu a čímkoli”. Cayceho tato slova provázela celý život a nikdy na ně nezapoměl.

Schopnosti Edgara

Jak matka, která měla ke svému synovi Edgaru velmi citlivý vztah, tak i jeho partnerka Gertruda, také poznala, že by mohl pomáhat svými vizemi druhým. Pokud však používal svých schopností k vydělávání peněz, trpěl oslepujícími bolestmi hlavy, nevolností ztrátou hlasu. Nedokázal mluvit nahlas a mluvil jen šeptem, proto musel skončit s prací v obchodě a začal pracovat ve fotoateliéru v temné komoře, kde nezáleželo na tom, jak mluví. Nikdo z lékařů Edgarovi nedokázal pomoci, až léčitel a hypnotizér Al Layne, který se chtěl stát lékařem, měl ale jen korespondenční kurs osteopatie (léčebný systém, který diagnostikuje a léčí mechanické poruchy kosterní soustavy) a hypnózy.

Cayceho uspal, poté jej donutil, aby se Edvard sám dostal do hypnotického stavu a nakonec mu přikázal provést diagnostiku a poté i nápravu svých hlasivek. Dílo se podařilo a všichni přihlížející byli tímto úspěchem velmi překvapeni, zvlášť Layne, který ve slovech Edgara Cayce poznal dokonalou lékařskou terminologii, což jej vedlo k přesvědčení, aby Edgar dál v hypnotickém spánku pomáhal lidem napravovat zdraví.

Po dalším pokusu o diagnózu na samotném Layneovi, nabyl léčitel téměř jistoty o Cayceho mimořádných schopnostech a chtěl tedy, aby se věnoval jenom této práci, Cayce vědom si zodpovědnosti co by mohl i pokazit odmítl i přesto, že jej jeho matka a Gertruda přesvědčovali o jeho schopnostech, bylo mu dvacet čtyři roků, více snil o založení vlastní rodiny a sňatku s Gertrudou, než o slávě.

Své rozhodnutí sdělil Laynemu, který byl tímto velmi zklamán. Zasáhl však osud sám, který Caycemu vzal opět jeho hlas a problémy s hlasivkami se vrátili zpět, mohl opět jen šeptat. Layne a Gertruda jej postupně přesvědčili a Cayce se pustil do práce i když o svých schopnostech pochyboval. Díky výkladům postupně získával větší a větší jistotu. První výklad podal v roce 1901 a i když se opět vrátil do práce, osud měl jiné plány a Caycemu postavil v létě, v roce 1902 do cesty dceru školního inspektora C.H.Dietricha Aime, měla evidentní potíže, křeče, její mysl jako by byla prázdná a opožděná ve vývoji, od doby kdy prodělala chřipku, která ji před třemi roky postihla. Cayce určil správnou diagnózu, která spočívala v poškození páteře, způsobené pádem při vystupování z vozu právě před třemi roky, těsně před tím než dostala cřipku. Tato událost, pád z vozu, která se stala, se zdála naprosto bezvýznamná, ale poměrně závažným způsobem zasáhla do života této dívky, i když by nikdo této události připisoval jakýkoli význam, zvlášť v souvislosti s opožděným vývojem. Layne jenž byl diagnóze přítomen, určené obratle napravil a Amie bylo již po pěti dnech lépe. Její zdraví se jí navrátilo a po třech měsících začala opět chodit do školy se svými vrstevnicemi. Tato událost v životě Edgara Cayceho znamenala výraznou změnu. Otec Amie vděčný Caycemu za pomoc, později dosvědčil, úspěšnost jeho léčby, čímž byl Cayce prohlášen za mediálního diagnostika dr. Wesley H.Ketchumem. Jeho vize z dětsví byla naplněna, schopnost, kterou do něj vložil duchovní svět, začal používat ke svému povolání a i když nikdy nevystudoval lékařství, jeho vize byli naprosto přesné, přesto jej často přepadal strach a pochybnosti z omylů, kterých by se mohl dopustit, které mu pomáhala překonávat jeho velká opora, partnerka Gertruda. Znala jeho mysl a tak s ním často prováděla jeho sebepoznávací výklady, které společně rozebírali. Edgar se rozhodl s Gertrudou Evans, oženit, což se stalo. 17. června 1903, po více jak šestileté známosti. Jejich společný život a domov začal v Bowling Green v Kentucky. Měl milující ženu, domov, nedělní školu v místním kostele a dobrou práci. O rok později založil vlastní fotografické studio, kde trávil většinu svého času, jako fotograf. Jeho prosperující studio však postihl požár, který zničil velkou sbírku zapůjčených grafik a reprodukcí. O devět měsíců později, druhý požár zničil studio zcela, Caycemu zůstaly jen dluhy a proto odešel do Alabamy za prací, kde bylo fotografů málo. Manželka Gertrude se vrátila do Hopkinsville se svým synem Hugh Lynnem.

První syn Hugh Lynn Cayce

Byl narozen 16. března 1907 v Bowling Green v Kentucky. Edgar Cayce našel práci opět jako fotograf v Selma v Alabamě. V ateliéru byl velmi spokojený, tato práce pro něj byla relaxací po jasnovidných výkladech. Chtěl vždy žít klidným a normálním životem, ale další událost v roce 1913 mu opět připomněla jeho fenomenální schopnosti. Jeho syn, Hugh Lynn, si jednou hrál ve fotoateliéru s bleskem a prášek, který se používal k záblesku při fotografování mu těžce, popálil zrak. Nikdo z místních lékařů nedával malému chlapci jakoukoli naději, že bude normálně vidět, ale co bylo ještě horší, jedno z očí, vzhledem k rozsáhlému poškození chtěli operativně odstranit. Cayce se rozhodl pro jasnovidný výklad, aby poradil jak oči synovi zachránit. V průběhu výkladu Cayce řekl, že zrak není ztracen a doporučil další postup k vyléčení. Po dvou týdnech pobytu v zatemněné místnosti a sundání obvazů byl zrak v pořádku. Místní noviny tuto událost zveřejnily a sláva Edgara Cayce rostla, dál.

Druhý syn Milton Porter

Byl narozen v roce 1911. Brzy po narození, dostal černý kašel a kolitidu. Stav dítěte se neustále zhoršoval i přes velkou péči několika lékařů. Edgar Cayce jakoby zapoměl na možnost, zdravotního jasnovidného výkladu. Verdikt lékařů po necelých dvou měsících léčby byl neúprosný, naděje na vyléčení nebyla. V tomto momentě se Edgar Cayce rozhodl pro jasnovidný výklad, který však pro malého syna vyzněl nepříznivě, Edgar byl zděšen. Milton Porter po necelých dvou měsících života zemřel. Cayce i jeho manželka Gertrude se po smrti syna dostali do hluboké deprese. Edgar se obviňoval, že měl jasnovidnou vizi vykonat dříve, která by snad malému synu pomohla, lámal si i hlavu nad tím, proč učinil až tak pozdě.

Nemoc Gertrude Evans

Zdraví Gertrude se po úmrtí dítěte začalo zhoršovat, lékaři diagnostikovali zánět pohrudnice, čas plynul, ale zdraví Gertrude se nezlepšovalo, její stav se stále víc a víc zhoršoval, až byla nakonec upoutána na lůžko. Koncem léta lékař u Gertrude změnil diagnózu, kterou řekl Caycemu, “Gertrude má tuberkulozu a umírá”. Specialista na TBC potvrdil, že se nedá již nic dělat, každý tedy očekával nezvratný konec, mimo Cayceho, který provedl zdravotní léčebnou jasnovidnou vizi pro svoji manželku. Přesto, že lékaři, pochybovali o účinnosti kombinace léků a doplňující léčby (inhalace brandy z jablek) Dr.Ketchum spolupracující s Caycem předpis sepsal, po jejíž aplikaci opadla tělesná teplota a od září se její stav začal zlepšovat až do vyléčení a od prvního ledna 1912 byla Gertrude zcela zdráva.


Narození třetího syna - Evanse


Dne 9. února 1918 se narodil třetí syn Edgara Evans.

Vize o vlastní nemocnici

Pověst a úspěchy v jasnovidných předpovědích Edgara Cayceho rostly, ale přesto byl často problém, aby lékaři, jím doporučené rady přijali a aplikovali, na nemocných pacientech. Neochota lékařů, se kterou se Cayce setkal, začala vyvolávat myšlenky o založení vlastní nemocnice, s kvalifikovanými lékaři, zdravotními sestrami a terapeuty, kteří by podle jeho rad léčili.

Vize, ropa, peníze

Vše stojí peníze a tak, aby Cayce sehnal peníze na svoji vizi, spojuje své věštecké úsilí s lidmi, kteří hledají ropu. Jeho jasnovidné vize mu však vyjevují, aby informace, které dostává, nepoužíval pro získání bohatství a také o jednom z jeho partnerů, který nemá zájem o financování nemocnice, ale sleduje pouze svůj vlastní finanční zisk. Po řadě neúspěchů najít podzemní bohatství, spolupráci končí, vrací se k rodině do Selmy k manželce, jeho dvěma synům a nedělní škole, kde přednáší učení Bible.

Sekretářka

Na podzim v roce 1923 si Cayce najímá sekretářku Gladys Davis, aby informace které Cayce ve svých vizích uvádí, zapisovala, zatímco jeho žena Gertrude bude Edvardovi klást otázky.

Nové pohledy – reinkarnace

Cayce se ve svých vizích zaměřoval především na zdravotní potíže. V roce 1923 byl požádán o výklad osudu pro jednu dívku, který ukázal i další cestu poznání v životě lidí - reinkarnaci. Při jasnovidném výkladu se zmínil o jejím minulém životě, kdy řekl “ona byla jednou mnichem”. Tento jeho výklad otevřel cestu novému poznání a výzkumu v oblasti minulých životů a reinkarnace. Znamenalo to významný pokrok v poznání lidských životů v oblasti filozofie a moderní duchovnosti, meditace, výkladu snů, intuice, historie, starověkých civilizací, poradenství v oblasti vztahů a duchovních a duševních rad.

Nemocnice a její umístění

Protože Cayceho popularita neustále rostla a žádostí o výklad neustále přibývalo, rozhodl se definitivně s prací fotografa skončit. Stále hledal možnosti jak zrealizovat sen o nemocnici a kde ji umístit. V jasnovidných výkladech bylo určeno, že by měla být ve Virginia Beach ve Virginii i když někteří lidé, kteří jej podporovali, navrhovali Chicago, nebo Daytonu. Nakonec projekt začal dostávat reálnou podobu, kdy se obchodník Morton Blumenthal dohodl s Caycem na financování projektu.

Stěhování do Virginia Beach

V září roku 1925 se rodina přestěhovala i se sekretářkou Gladys Davis do Virginia Beach.

Založení Asociace národních vyšetřovatelů

V roce 1927 byla založena Asociace národních vyšetřovatelů. Jejím cílem byl výzkum v oblasti informací předávaných pomocí jasnovidnosti Edgara Cayceho.


Otevření nemocnice

Nemocnice otevřela své brány 11. listopadu 1928, ve Virginia Beach. Pacienti přicházeli ze všech koutů země, aby požádali o jasnovidný výklad ke zlepšení zdraví, podle kterého budou ošetřeni kvalifikovaným personál složeným z lékařů, zdravotních sester a terapeutů.Spící Cayce dal každému pacientovi jasnovidný výklad, nemoc diagnostikoval a doporučil vše, od změny stravy, až k chirurgickému zákroku.

Uzavření nemocnice

V důsledku krize, propadu cenných papírů v roce 1929, rozhodnutím makléřů zrušit dotace a také mezi názorovými rozdíly Blumenthala a Caycem nebylo možno nemocnici udržet v provozu. Nemocnice fungovala, až do roku 1931 kdy byla uzavřena, dva roky po jejím otevření a veškerý majetek prodán.Asociace národních vyšetřovatelů byla rozpuštěna. Cayce nesl zavření nemocnice dost těžce, neměl chuť žít, a jak řekl jeho syn Hugh Lynn Cayce měl chuť zemřít. Vzchopil se po velmi krátké době, když se setkal se svými příznivci, kteří mu slíbili pomoc.

Vznik Edgar Cayce's A. R. E.

Pomocí těchto příznivců byla vytvořena Asociace pro výzkum a osvícení, (Association for Research and Enlightenment 215 67. Street, Virginia Beach, VA 23451 USA), která podporovala Edvarda Cayceho i v jeho práci. Deset let po smrti Cayceho se podařilo původní budovu získat zpět a Edgar Cayce's A. R. E. ji používá jako své sídlo. Tato stará slavná budova byla využita jako plážový klub, hotel, Shriners klubovnu.

Počet předpovědí

Mezi léty 1901 až 1944 bylo zaznamenáno 14145 předpovědí. Cayce si nikdy žádná proroctví, které vyslovil, ve změněném stavu nepamatoval, proto se mu také říkalo Spící prorok. O Edgaru Cayceovi bylo napsáno více jak 300 knih.

Podzim života Edgara Cayce

Unavený a vyčerpaný pronesl 17. září 1944 Edgar Cayce svůj poslední výklad pro sebe, který jej varoval, před velkou zátěží při výkladech, které měl omezit na dva denně, jinak dojde k rozpadu jeho těla. Žádosti o výklad jej však nenechávali na pokoji a výkladů i přes varování nezanechal, pracoval dnem i nocí. Jeho tělo odmítalo příkazy k sugesci, byl nucen odpočívat a věřit v návrat svých sil, aby mohl dál pracovat. Co se jen trochu zotavil, opět pracoval. Rady mu udělované, které přijímal, v hypnotickém spánku nerespektoval a tak jeho oslabené tělo, vypovědělo službu 3. ledna 1945 ve Virginia Beach ve Virginii v USA ve věku 67 let.

Podzim života Gertrude Evans


Manželka Gertrude, která porodila Caycemu tři syny, začala velmi rychle po Edgardově odchodu ztrácet svoji životní sílu, měla pocit, jako kdyby jí byl odstraněn některý ze životně důležitých orgánů, s čímž se svěřila své přítelkyni, Lydii J.Schrader Grayové. Za manželem odešla dne 1. dubna 1945.

Zápisky

Sekretářka Gladys Davis se postarala po smrti Cayceho, než přijdou synové Edgara z války o zápisky z vizí, kterých bylo více než 14.000, katalogizaci a roztřídění, aby se zachovali veškeré informace. Vzhledem k velké obsáhlosti zpráv a dokumentaci, nebyl projekt hotov, ani do roku 1971, více než čtvrt století poté, co Cayce zemřel! Gladys Davis pracovala dál jako sekretářka pro správní radu organizace Cayce´s A. R. E., až do své smrti v roce 1986 ve věku 81 let. Tyto zápisky jsou dnes dostupné na CD - ROM nosičích.

Hugh Lynn

Syn Edvarda Cayceho, Hugh Lynn organizaci převzal a vzbudil velký zájem ve veřejnosti o otcovo dílo po celém světě. Sdružení Cayce´s A. R. E. vedl až do roku 1976 kdy prodělal infarkt, stal se předsedou představenstva. Napsal několik knih. Zemřel 4. července 1982.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář